Konto internetowe – czy warto?

Jest to nasz pierwszy post zapraszamy do czytania:)

Jeżeli chodzi o usługi bankowe, to na polskim rynku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko tradycyjne konta bankowe, ale również konta w pełni internetowe, które po woli zastępują swoich poprzedników. W przypadku rachunków internetowych zarówno ich założenie, jak i również ich późniejsza obsługa w 100% odbywa się za pośrednictwem internetu, a co najważniejsze sam bank nie posiada żadnych placówek stacjonarnych. Tego typu konto bankowe ma zarówno swoje plusy, jak i minusy, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć.

Jakie zalety ma internetowy rachunek bankowy

W przypadku kont internetowych znaleźć można zarówno ich zwolenników, jaki również wielu przeciwników. Największą zaletą internetowych kont bankowych są oczywiście zdecydowanie mniejsze koszty utrzymania koszta osobistego. Banki internetowe nie mają żadnych kosztów związanych z utrzymaniem własnych placówek stacjonarnych, dzięki czemu mogą zaproponować swoim klientom zdecydowanie lepsze warunki od tradycyjnych banków. Pamiętać należy jednak o tym, aby w każdym przypadku dokładnie przeanalizować każdą ofertę, ponieważ koszty utrzymania, to tak naprawdę jedna z wielu cech, które wpływają na ogólną ocenę konta bankowego.

Jakie wady ma internetowy rachunek bankowy

Przeciwnicy internetowych kont bankowych za główny minus tego rozwiązania wskazują zawsze niepełny dostęp przez oddziały banków. Bardzo często zdarza się tak, że część kont internetowych, jest tak naprawdę poszerzoną ofertą banków stacjonarnych. Przykładem takiego rozwiązania jest istniejące jeszcze do niedawna konto AliorSync należące do Aliora. W takim przypadku obsługa konta w stacjonarnej placówce bankowej, może być częściowo ograniczona, a w niektórych przypadkach dodatkowo płatna. Istnieją również takie konta internetowe, które w ogóle nie posiadają własnych placówek, a pełna obsługa bankowa odbywa się wyłącznie przez Internet lub infolinię. Tego rodzaju rozwiązania mogą być bardzo znaczącym utrudnieniem przede wszystkim dla starszych ludzi, którzy nie przepadają za wszelkimi nowinkami technologicznymi i nie do końca radzą sobie z obsługą telefonu, czy internetu.

Dla kogo internetowe konto bankowe to dobre rozwiązanie?

Jak wcześniej zostało wspomniane internetowe konto bankowe daje nam możliwość dodatkowego zaoszczędzenia głównie na kosztach prowadzenia konta, jednak ze względu na swoją nietypową specyfikę działania polecana jest przede wszystkim tym osobom, których wystarcza wyłącznie obsługa za pośrednictwem telefonu i Internetu. Zdecydowanie bardziej wymagający klienci mogą okazać się w niektórych przypadkach bardzo rozczarowani posiadaną ofertą, zwłaszcza jak wcześniej korzystali z tradycyjnych kont bankowych i przyzwyczaili się do korzystania z stacjonarnych placówek bankowych. Przy wyborze własnego rachunku bankowego warto więc bardzo dokładnie rozpatrzyć zarówno plusy i minusy poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najlepsze dla siebie konto osobiste.

Polecam:

Leave a Reply