Pożyczka z dostawą do domu? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Pożyczki finansowe cieszą się w obecnej rzeczywistości sporą popularnością. Dzieje się tak z uwagi na ich zwiększoną dostępność, jak również atrakcyjne oferty firm pożyczkowych. Szybkie kredyty zyskują aktualnie nowego wymiaru, a firmy proponują potencjalnym pożyczkobiorcom coraz przystępniejsze udogodnienia. Jedną z nich jest pożyczka w domu. Na czym polega i czy warto z niej skorzystać – o tym w dalszej części artykułu.

Pożyczka z dostawą do domu – jak przebiega?

W większości firm pożyczkowych, procedura pożyczki do domu wygląda podobnie. Osoba zainteresowana kredytem powinna wykonać telefon na infolinię wybranej firmy oraz umówić się na wizytę przedstawiciela. Podczas spotkania w domu pożyczkobiorcy realizowane są niezbędne formalności oraz podpisywana jest umowa kredytowa. Wydaje się więc, że cały proces pożyczania przebiega sprawnie i szybko, nie przysparzając komplikacji oraz niwelując ryzyko zostania oszukanym. Proces spłaty pożyczki ustalany jest z przedstawicielem firmy pożyczkowej i opisany zostaje w podpisywanej umowie. Każda rata spłacana jest w podobnej formie – pracownik firmy odwiedza pożyczkobiorcę w ustalonym terminie i o określonej porze, w celu odebrania odliczonej kwoty pieniężnej.

Mocne strony pożyczki z dostawą do domu

Z pewnością dużą korzyścią, wynikającą z możliwości wizyty przedstawiciela firmy pożyczkowej jest bezpośredni kontakt. Wydaje się on wyjątkowo istotny w odniesieniu do osób starszych, mających ograniczoną mobilność i wykazujących nikłe zaufanie wobec popularnych pożyczek przez internet. Dzięki wizycie pracownika firmy pożyczkowej możliwa staje się gruntowna wymiana informacji, uzyskanie dodatkowych wyjaśnień dotyczących warunków kredytu oraz, co najważniejsze, natychmiastowa wypłata gotówki, bez konieczności wychodzenia z domu. Podobne zalety wydają się niezaprzeczalne i przekonują coraz większą ilość osób do skorzystania z omawianej formy pożyczki.

Spłacanie kolejnych rat w trybie domowym także niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Możliwość ustalenia dogodnych terminów wizyt przedstawiciela firmy pożyczkowej zapewnia komfort, a brak konieczności dokonywania przelewów bankowych czy wizyt na poczcie niejednokrotnie okazuje się wysoce zachęcający. Warto jednak przyjrzeć się bliżej również minusom pożyczki, zaciąganej w domu.

Pożyczka w domu – ograniczenia i słabsze strony

Jak każda forma zapożyczania, również omawiana cechuje się także słabszymi stronami. Okazuje się, że stanowi ona nieco droższą alternatywę, wobec konkurencyjnych sposobów pożyczania pieniędzy. Niejednokrotnie koszt pożyczki domowej zbliżony jest do pożyczanej kwoty, co nie dla każdego okaże się korzystne oraz atrakcyjne. Większy koszt pożyczki związany jest najpewniej z koniecznością odbycia wizyty, za co przedstawiciel firmy pożyczkowej pobiera opłatę. Również spłacanie pożyczki w domu okazuje się posiadać wady – konieczność obecności w domu o wyznaczonej porze oraz każdorazowe posiadanie odliczonej kwoty gotówkowej nie dla każdego będzie korzystnym rozwiązaniem. W pewien sposób ogranicza on bowiem codzienną swobodę, jak również wymaga pamiętania o zbliżającym się terminie spłaty i zaopatrzenia się odpowiednią ilość gotówki.

Wydaje się, że wobec rozmaitych stron przedstawionych powyżej pożyczka w domu staje się możliwą alternatywą dla osób zainteresowanych tą formą kredytowania. Biorąc pod uwagę zarówno mocne, jak i słabe strony można uznać, że decyzja o podjęciu podobnej pożyczki w domu staje się kwestią indywidualną. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że wady tej formy zapożyczania będą mniej istotne, niż jej zalety. Stąd każdy pożyczkobiorca powinien dostosować formę zaciągania pożyczki do własnych preferencji, wymagań oraz potrzeb.

Jedną z głównych firm oferujących pożyczki do domu jest Provident, poniżej ostatnia reklama:

Leave a Reply